logo
logo
Foto ke článku

Provoz školy během prázdnin

25.06.2019

Provoz školy během letních prázdnin

1.7. – 11.7.   sekretariát  otevřen pondělí – čtvrtek  9.00 – 12.00

12.7. – 9.8.   škola uzavřena

12.8. – 31.8. sekretariát otevřen pondělí – čtvrtek 9.00 – 12.00

Foto ke článku

Akce školy - červen 2019

24.06.2019

1.ročník

Třída 1. A absolvovala školu v přírodě v Libošovicích v Českém ráji, kde děti navštívily kromě hradu Kost také lovecký zámeček Humprecht v Sobotce.

Největší akcí nejen tohoto měsíce byla určitě pro všechny prvňáky i jejich učitele SLAVNOST SLABIKÁŘE ( program se skládal z ukázek výuky, zpěvu, tance a hraní na flétny). Děti tak společně s rodiči oslavily závěr školního roku.     
Všechny třídy uspořádaly výlety, 1. A pěší na Michalovickou putnu spojenou s opékáním buřtů, 1. B, 1. C  výlet do Starých Hradů.

Nechybělo ani sportovní klání, a sice víceboj v disciplínách hod do dálky, skok do dálky, běh.
Nejlepší byla třída 1. B, která získala 10 medailí, dále 1. A s 9 medailemi a 1. C získala 5 medailí.


2.ročník
Všichni žáci se zúčastnili exkurze BOTANIKUS v Ostré nad Labem.
 

Foto ke článku

Zakončení školního roku

21.06.2019

Organizace závěrečného týdne školního roku

Pondělí – čtvrtek      výuka končí vždy  pro I.stupeň  v 11.55

                                                              pro II.stupeň ve 12.50

Pátek                         rozdávání vysvědčení, výuka končí pro všechny žáky v 9.00

 

Pondělí, středa -  odevzdávání učebnic, třídnické práce, program podle pokynů třídního učitele

Úterý – projektový den

Středa – slavnostní vyřazení žáků ve Sboru českých bratří

               5.třídy – 15.00,             9.třídy – 16.30

Čtvrtek – kino           I.stupeň   9.00             II.stupeň 11.00

 

Sportovní kurz 9. ročníků

Sportovní kurz 9. ročníků

20.06.2019

Předposlední týden v květnu strávili naši deváťáci na sportovním kurzu v Čížovce u Drhlen. Vzhledem k předpovědi k nám bylo počasí ještě celkem milosrdné a poslední den jsme si užili i sluníčka. 
Během kurzu si žáci vyzkoušeli řadu netradičních soutěží - například turnaje ve Fussvolejbalu a Ringu, Svoji přesnost si vyzkoušeli při střelbě ze vzduchovky, či při minigolfu a šipkách. Samozřejmě nemohl chybět ani výcvik na jízdě v kánoích. Lodě nám jako vždy zapůjčil skautský oddíl pod vedením zkušeného vodáka Ing. Romana Mizery. I přes poměrně chladné počasí si žáci celý výcvik užili a v závodech prokázali svoje nabyté zkušenosti. 
Celkově se nám kurz vyvedl, žákům se ani nechtělo vracet zpět do školy.

Fotogalerie

Foto ke článku

Zrušení odpoledního vyučování

10.06.2019

V úterý 11.6.2019 je zrušeno odpolední vyučování. Důvodem je meteorologická předpověď a teploty vzduchu, přesahující 30 stupňů.
Vyučování končí po dopoledním bloku, nejpozději ve 13.45.
Provoz školní družiny bude ve stejném režimu jako vždy.

Milada Mizerová, ředitelka školy 

Foto ke článku

Pracovní příležitost

09.06.2019

Do pracovního poměru na plný úvazek hledáme učitele/učitelku II.stupně s aprobací matematika, fyzika, zeměpis.

Nástup nejpozději 27.8.2019

Životopisy zasílejte na zs7mb@seznam.cz, telefon 326 733 947, 326 733 951

Sedmička opět vládla víceboji

Sedmička opět vládla víceboji

03.06.2019
Okresní měření škol v atletickém trojboji hostila již tradičně v poslední květnovou středu benátecká základní škola na Pražské ulici. Devět osmičlenných týmů z druhých až pátých ročníků změřilo své síly v běhu na 50 metrů, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. V součtu všech výsledků si stejně jako vloni zlaté medaile za první místo odvezla 7. základní škola z Mladé Boleslavi. Na stupně vítězů ji doprovodily týmy obou Benáteckých základních škol – Pražská a Husovo náměstí.  
Foto ke článku

Akce školy - květen 2019

03.06.2019

1.ročník

Žáci třídy 1. B, C absolvovali ozdravný pobyt ve Frýdštejnu.
22. 5. se třída 1. A zúčastnila společně s druháky akce Kinematovlak.
Všichni prvňáčci byli v knihovně na 9. ZŠ slavnostně pasováni na čtenáře

2. ročník

Žáci 2. ročníku měli tento měsíc ve znamení kultury.
14. 5. zhlédli v DK „ Ořechovou pohádku“

Sedmička „vykopala“ v kraji stříbro

Sedmička „vykopala“ v kraji stříbro

18.05.2019

V krajském finále McDonalds Cup v Neratovicích v konkurenci šesti nejúspěšnějších týmů středních Čech kluci z mladoboleslavské sedmičky podali opět vynikající výkon a byli krůček od postupu do celostátního finále. 
Přitom už postup do krajského finále fotbalového klání byl obrovským úspěchem týmu žáků sedmé základní školy z Mladé Boleslavi. Ani v něm se ale reprezentanti Mladoboleslavska neztratili a vybojovali vynikající druhé místo, když podlehli pouze celkovým vítězům, sportovní škole z Brandýsa nad Labem. 
Před zhruba dvěma týdny v okresním finále družstvo ze sedmičky porazilo tým „fotbalové“ devítky po dramatickém boji na penalty. Školu úspěšně reprezentovali žáci čtvrtých a pátých tříd – František Horák, Jakub Šebek, Vojtěch Stýskal, Samuel Vaľovský, Šimon Hrůza, Matěj Heilek, Šimon Stránský, Mario Lazo, Jáchym Procházka, David Šulc, Milan Roller a Petr Kaulfus. 

 

Štafetový kolík zničil útok na medaili

Štafetový kolík zničil útok na medaili

18.05.2019
Obhajoba stříbra z krajského finále ve Štafetovém pohárů žáků základních škol letos mladoboleslavské sedmičce nevyšla. Tým žáků prvního stupně přitom po prvních dvou třetinách bojoval ve vyrovnaném pořadí o stříbro. Bohužel v posledním běhu, štafetě na 8x 200 metrů, upadl školákům při jedné z předávek kolík a tým nabral ztrátu několika vteřin. V konečném pořadí nakonec výkony stačily na páté místo, pouhé čtyři setiny vteřiny za další příčkou a jen pár vteřin za medailí...
 
Foto ke článku

Akce školy - duben 2019

04.05.2019

1.ročník

26.4. si žáci prvních ročníků poprvé oblékli barevná trička svých týmů a soutěžili o cenné medaile ve sportovních disciplínách (šplh, skok z místa, hod o zeď, hod do dálky). Soutěžní týmy tříd byly velmi vyrovnané. Všem vítězům gratulujeme!
1 . A  získala  9 medailí
1.   B získala  7 medailí
1.  C získala   8 medailí

Kromě sportování si prvňáčci vyšli i za kulturou do Městského divadla Mladá Boleslav, kde 30.4. zhlédli představení „ Alenka a její říše divů.“

2.ročník

11.4. žáci 2.A a 2.B navštívili svíčkárnu RODAS v Šestajovicích

Foto ke článku

Sedmička ve štafetách rozdrtila konkurenci

29.04.2019
Žáci sedmé základní školy ovládli v poslední dubnový pátek okresní kolo Štafetového poháru. Na stadionu Jana Železného v Mladé Boleslavi nedali letos žádné štafetě ze sedmi škol šanci a vybojovali zlaté medaile ve všech třech kategoriích. Sedmička navázala na předloňské prvenství a opět si zajistila postup do krajského finále. Tam reprezentaci této školy doprovodí tým 6. ZŠ...
 
Foto ke článku

Odznak všestrannosti

25.04.2019

V úterý 9.4. se žáci zúčastnili soutěže pořádané pod patronátem olympijského výboru - Odznaku všestrannosti. V pětiboji, který byl složený z těchto disciplín - kliky, hod medicinbalem, trojskok, přeskok přes švihadlo a běh na 1000 m nebo člunkový běh s driblinkem, se naši zástupci rozhodně neztratili. 
Ve svých věkových kategoriích obsadili Pavel Rousek 3. místo, Viktorie Hloušková 2. místo a Tomáš Král 1.místo. Tyto žáky do krajského kola doprovodí ještě Naty Tužilová, která skončila na 4. příčce. 
Všem moc gratulujeme a za předvedené výkony děkujeme i Šárce Truongové, Martinu Hendrychovi a Richardu Huškovi. 

Fotogalerie

Foto ke článku

Sedmička hostila turnaj ve vybíjené

12.04.2019

Tělocvičny sedmé základní školy se otřásaly v základech při turnaji základních škol ve vybíjené. O prvenství se utkalo osm škol z Mladoboleslavska, přičemž z prvenství se radoval tým 9.ZŠ z Mladé Boleslavi, stříbro putovalo do Kněžmosta a bronz do Dobrovice. Domácí družstvo ve složení Roller, Kaulfus, Čerych, Vítek, Lazo, Procházka Jáchym, Procházka Jiří, Chudjak, Zörkler, Štípek, Peleška a Horáček skončilo kousek od medaile na páté příčce. 

 

Lyžařské kurzy

Lyžařské kurzy

11.04.2019

V letošním roce pořádala naše škola pro sedmáky poprvé dva lyžařské zájezdy - první do rakouských Alp a druhý "pouze" do Krušných hor. Během prvního kurzu v Rakousku nám počasí přálo, stejně tak nám bylo nakloněno i v Čechách. Sněhové podmínky, sluníčko a pohodové ubytování s výborným jídlem zajistily tu správnou atmosféru pro náš kurz.

Fotogalerie

Čokoládová tretra

Čokoládová tretra

11.04.2019

Druhá středa v měsíci dubnu byla na naší škole ve znamení sportu.Žáci z 1. - 5. ročníků soutěžili ve školním kole Čokoládové tretry a to  v běhu na 100 m, 200 m a 300 m. V každé kategorii postoupili tři nejlepší chlapci a tři nejlepší děvčata.Celkem tedy 18 žáků z naší školy se zúčastní čtvrtfinále, které se bude konat v měsíci květnu na atletickém stadionu v Kladně... 

Fotogalerie 

Foto ke článku

Plavecký výcvik a hodiny bruslení

03.04.2019

Třetí třídy v uplynulém období zakončily plavecký výcvik i hodiny bruslení. Ve sportování ale pokračujeme dál. 3.A, C, D se zúčastnily turnaje v házené a někteří žáci se pod vedením p. Hrnčířové připravují na atletické závody na konci dubna. Nezapomněli jsme ani na kulturu. Navštívili jsme dokonce divadelní představení v angličtině " LAZY GOAT" a bylo to báječné, stejně jako pohádka "PYŠNÁ PRINCEZNA" v městském divadle. Zúčastnili jsme se  matematické soutěže Klokan v kategorii Cvrček. Pokračujeme také v celoroční hře MÁME RÁDI ZVÍŘATA. Tentokrát jsme zamířili do Austrálie za klokany a do Afriky na krokodýly.

 

Foto ke článku

Akce školy - březen 2019

03.04.2019

Měsíc březen byl sice kratší o jarní prázdniny, na počtu akcí se to ale nijak výrazně nepodepsalo.


1. ročník 
Žáci tohoto ročníku měli vyloženě kulturní měsíc.

1.3. jsme navštívili Divadlo Jaroslava Průchy a shlédli představení „ Pyšná princezna“, o týden později 7.3. pak v Líbeznicích u Prahy Divadlo kouzel a navrch ještě Zrcadlový labyrint.

28.3. proběhlo školní kolo pěvecké soutěže písní s jarní tématikou, kde těmi nejúspěšnějšími byli:

1.místo Arnošt Horský (1.C) 
2.místo Aneta Videcká (1.A)
3. místo Bára Bartošová (1.C)

2.ročník
5.3. děti v Domě kultury MB zhlédly pohádku „ Hurá, jaro je tady, aneb Velikonoce jsou za dveřmi.“...

Děvčata se sedmičky „vybila“ bronz

Děvčata se sedmičky „vybila“ bronz

25.03.2019
V první jarní čtvrtek se školní týmy dívek pátých ročníků utkaly o prvenství ve vybíjené. Tým naší sedmé základní školy bojoval do posledního míče a nakonec v silné konkurenci osmi družstev vybojoval bronzové medaile. 
Děvčata obsadila ve čtyřčlenné skupině druhé místo a v semifinále se utkala s vítězkami druhé skupiny a největšími favoritkami, domácím družstvem osmé základní školy... 
Sportování se zvířátky

Sportování se zvířátky

21.03.2019

Srdečně zveme předškoláky s rodiči nebo i prarodiči do tělocvičen naší školy!

Těšíme se na vás v sobotu 23.3.2019 v 10:00 hod.

 

Sraz u zadního vchodu školy.

Nezapomeňte na vhodné sportovní oblečení, sportovní obuv do tělocvičny a dobrou náladu!

Basketbal starších žáků

Basketbal starších žáků

19.03.2019

Ve čtvrtek a v pátek 7. a 8. 3. se konalo okresní kolo v basketbalu starších chlapců a dívek. Turnaj se konal na 9. ZŠ a pro naše zástupce dopadl na výbornou. Dívky v pátek obsadily 2. místo se třemi výhrami a pouze jedinou porážkou od vítězek z 9. ZŠ....

Foto ke článku

Akce školy - únor 2019

01.03.2019

Skončil nejkratší měsíc v roce, na množství aktivit to však nemělo žádný vliv.


1.ročník
První ročníky se zúčastnily preventivního programu "Veselé zoubky 2019". Děti se naučily, jak si mají zuby správně čistit, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je potřeba dělat pro správný růst zoubků.
Třídy 1. B, C  vyráběly valentýnský dárek - skleněný přívěsek ve tvaru motýla, všechny první třídy pak barvily trička batikováním.


2.ročník
Žáci druhých ročníků v tomto měsíci pilovali své bruslařské umění.

Akce školní družiny

Akce školní družiny

24.02.2019

Sportovní odpoledne s rodiči

Okresní kolo v přehazované

Okresní kolo v přehazované

18.02.2019

Dne 14.2.2019 se naše škola účastnila okresního kola v přehazované. Reprezentovali nás žáci pátých ročníků - a poměrně úspěšně. 
Turnaje se účastnilo 10 škol okresu MB, v základní skupině jsme 2x prohráli a 2x zvítězili - obsadili 3.místo. Tudíž jsme sehráli závěrečné utkání s 3. týmem z II.sk., týmem Dobrovice. Ty jsme porazili 25:18 a obsadili tak celkově 5. místo. 
Chyběl lídr týmu, ale s výkonem celého družstva jsem nadmíru spokojen. Pochvalu zaslouží především Peleška Jan a Fischerová Kateřina. 

Foto ke článku

Lyžovačka 8.2.2019

18.02.2019

Super lyžování ve Struhách - 8. 2. 2019

Fotogalerie

Foto ke článku

Akce školy - leden 2019

07.02.2019
A máme nový rok! Copak nám přinesl jeho první měsíc?
 
Všichni žáci naší školy zahájili rok 2019 novoročním setkáním s rodiči a učiteli v krásně vyzdobené tělocvičně.
 
2. ročník
Žáci barvili na hedvábí a předtím, než zhlédli filmové představení Ledová sezóna, absolvovali školní kolo recitační soutěže.
Lyžování

Lyžování

04.02.2019

V pondělí 28. 1. 2019 jsme opět mohli vyrazit za sněhem do Struh u Turnova, kde si žáci 3. -5. ročníků mohli zalyžovat a v lyžování se také zdokonalit. Jednodenní lyžařský výcvik se velice povedl. Pokud budou sněhové podmínky příznivé, tento lyžařský výjezd si zopakujeme v pátek 8. 2. 2019. Už moc těšíme.

Novoroční setkání

Novoroční setkání

31.01.2019

Ve čtvrtek 10. ledna proběhlo na „Sedmičce“ ve svátečně vyzdobené tělocvičně Novoroční setkání žáků, rodičů i pedagogů. 

Děti a pedagogové připravili téměř hodinu trvající program, v němž bylo možné zhlédnout dvě divadelní představení, poslechnout si školní sbor Hlásek, nechat se unášet okouzlujícím zvukem flétniček, a dokonce ohromeně sledovat taneční sestavu.

Fotogalerie

Recitační soutěž 2. a 3. ročníků

Recitační soutěž 2. a 3. ročníků

27.01.2019

Ve čtvrtek se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 2. - 3. tříd. Z třídních kol postoupilo do školního finále 18 žáků, dva z každé třídy. Výkony všech zúčastněných byly na výborné úrovni, ale vyhrát mohl jen jeden. Vítězkou se stala Sabina Křovinová z 3.A, na druhém místě se umístila Magda Slavíková z 3.E a na třetím Lenka Stradiotová ze 2.A. První dvě jmenované budou naši školu reprezentovat v okresním kole.

Fotogalerie

Foto ke článku

Akce školy - prosinec 2018

11.01.2019

Malé ohlédnutí za posledním měsícem v roce
1.ročníky
Proběhlo školní kolo výtvarné a recitační soutěže.

V recitační soutěži na téma „ Zima – Vánoce“ se umístili :

1. místo -  Arnošt Horský,1.C

2. místo – Vojtěch Zajíček., 1.A

3. místo – Veronika Brynychová,1.B

Florbalový turnaj 2018

Florbalový turnaj 2018

16.12.2018

Žáci naší školy se v průběhu listopadu a prosince zúčastnili florbalových turnajů. Z okrskových kol bohužel postoupit nedokázali. Tým starších žáků obsadil 6. místo, mladším se již dařilo o poznání lépe - skončili na 3. místě těsně za postupovou dvojicí. Všem zúčastněným žákům děkujeme!

Foto ke článku

Akce školy - listopad 2018

30.11.2018

Ani se nezdá a měsíc je zase pryč. A co že přinesl listopad?

1.ročníky měly vyloženě měsíc plný kultury.
Děti navštívily cirkus Berousek, v Divadle Brodway zhlédly muzikál „Kocour v botách“, 
přitom ještě stihly vycházku po Praze, některé poprvé obdivovaly Staroměstský orloj.
Ve škole pak proběhlo třídní kolo recitační a výtvarné soutěže.

Akce dalších ročníků k přečtění po kliku na "Celý text"

Za našimi stromy

Za našimi stromy

16.11.2018

Dne 17. října se 2 družstva dívek ze 7. a 8. ročníku zúčastnila přírodovědné soutěže Za našimi stromy. Po splnění několika náročných úkolů a vysazení stromků v lesoparku Štěpánka, se naše žákyně umístily na krásném druhém a třetím místě v konkurenci 12 škol.

 

Foto ke článku

Akce školy - říjen 2018

12.11.2018
   Vážení rodiče, učitelé, milí žáci,
dnešním dnem a dále pak na začátku každého následujícího měsíce se společně ohlédneme za měsícem uplynulým. Na tomto místě se pak budete moci seznámit se všemi akcemi, kterých se naši žáci, vaše děti nebo kamarádi, zúčastnili nebo v nich dokonce zvítězili.
 
Začneme od nejmenších...
 
Turnaj v minikopané 11.10.2018

Turnaj v minikopané 11.10.2018

03.11.2018

Ve čtvrtek 11.10. 2018 se konal turnaj v minikopané starších žáků, který pořádala naše škola. Naši žáci Michal Horák, Samuel Výda, Nikolas Zmij, Nikolas Bouma, Matěj Stýskal, Martin Hendrych, Tomáš Král, Tomáš Straka, Michal Stuchlík a Pavel Robovský využili domácí prostředí a při účasti 16 týmů obsadili bronzový stupínek.

Žákům děkujeme za reprezentaci a přejeme další úspěchy!