logo
logo
Foto ke článku

Matematická třída pro rok 2022/2023 - informace

15.05.2022

Na uvedeném odkaze naleznete potřebné informace:
https://www.zs7mb.cz/uploads/mediafiles/9/9236.pdf

 

Žádost o zařazení naleznete na: 

https://www.zs7mb.cz/uploads/mediafiles/10/9235.pdf

Mladí zdravotníci úspěšně reprezentovali naši školu

Mladí zdravotníci úspěšně reprezentovali naši školu

12.05.2022

11. 5. 2022 se zúčastnili žáci naší školy oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků, kterou organizoval Oblastní spolek ČČK Mladá Boleslav    v lesoparku Štěpánka. Cílem soutěže je prověřit odborné znalosti, praktickou připravenost a dovednost v poskytování první pomoci. Jednotlivá družstva mladých zdravotníků předvedla znalosti v poskytování první pomoci na pěti stanovištích, kde na ně čekala situace „zraněných“ figurantů s reálně namaskovanými zraněnými. 
Hlídka naší školy, pod vedením Vojty C. vystoupala na nejvyšší stupínek. Dalšími členy vítězného týmu byli Eliška L., Tereza T., Karolína M, Ondřej L. a Jana K. Tato hlídka si díky prvenství vybojovala také právo startu v krajském kole. Všem žákům, kteří v soutěži předvedli  výborné znalosti při poskytování první pomoci, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! 
Držíme palce do krajského kola Soutěže mladých zdravotníků pro Středočeský kraj a Prahu, které se koná 18. 5. 2022 v Praze. 

Školní oblečení

Školní oblečení

12.05.2022

Po  odhlasování loga pro školní kolekci volnočasového oblečení je již připraven i internetový obchod. Obchod můžete navštívit na adrese, která je uvedená níže. Ukončení objednávek je pouze do 26.5. 2022 následně se obchod uzavírá.

e-shop: https://www.kraloveskoly.cz/7zsmb/

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

10.05.2022

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

na první schůzku rodičů Vás zveme v úterý 7.6.2022 od 16.00 hodin.

Budete informováni o organizaci školního roku 2022/2023, školní jídelny a školní družiny.

 

Odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti

03.05.2022

V pondělí 2. května se konala na hřišti za 5.ZŠ sportovní soutěž olympijského víceboje - odznak všestrannosti. V pěti disciplínách - přeskok přes švihadlo, trojskok, hod plným míčem, kliky a běh na 1 000 m - soutěžilo 7 družstev a přes 100 závodníků. Naše družstvo se umístilo na slušném 5. místě. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo Majdě Pekařové, která svoji kategorii vyhrála a získala zlatou medaili! Se stříbrem odešly Adriana Lessejová a Eliška Komanická. Nejlépe z chlapců si vedl Lukáš Urban, který získal bronzovou medaili. Všichni tito žáci se zároveň kvalifikovali do krajského kola, které se koná v pátek 13. května v Čáslavi.

Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k vynikajícím výkonům!

<<Fotogalerie>>

Basketbal

Basketbal

02.05.2022

Měsíc duben byl ve znamení basktebalu. Naše škola pořádala okresní kolo a našim vybraným děvčatům a chlapcům se velmi dařilo. Dívky v poměrně těžké konkurenci obsadily nakonec 3. místo. To chlapcům se dařilo ještě více. V okresním kole nenašli přemožitele a s přehledem turnaj vyhráli! Tím se kvalifikovali do krajského kola, které se konalo v Nymburce. Ani zde nehráli žádné druhé housle a probojovali se až do závěrečné fáze turnaje, kde už nestačili na mnohem basketbalověji zaměřené školy. I tak si přivezli velmi krásné 3. místo!

Všem zúčastněným děkujeme za perfektní reprezentaci školy a moc gratulujeme!!!

<<Fotogalerie>>

 

Malá kopaná

Malá kopaná

29.04.2022

V úterý 26. 4. pořádala naše škola na travnatém hřišti za 8. ZŠ turnaj v malé kopané. Zúčastnilo se ho 10 týmů, které bojovaly o postup do krajského kola. Během slunečného dne byly k vidění zajímavé situace a turnaj byl celkem vyrovnaný. Naše fotbalové družstvo složené z vybraných žáků 8. a 9. tříd uspělo na výbornou - celý turnaj vyhrálo! Dokonce během turnaje nedostalo v normální hrací době branku. Finále bylo velmi napínavé, nakonec ho musely rozhodnout až pokutové kopy. Všem žákům děkujeme za jejich výkony a vzornou reprezentaci školy!

<<Fotogalerie>>
 

Zasloužené stříbro

Zasloužené stříbro

27.04.2022

V pondělí 25. 4. 2022 se utkaly školní týmy dívek čtvrtých a pátých tříd o postup do krajského kola ve vybíjené. V konkurenci šesti týmů utrpěla naše děvčata porážku až ve vyrovnaném finále s družstvem pořádající osmé základní školy. Soupeřky v základní skupině i v semifinále naše děvčata suverénně přehrála.

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a ke skvělému výsledku blahopřejeme.

Foto ke článku

Školní kolekce oblečení - online hlasování

25.04.2022

Do školy chystáme novou školní kolekci oblečení, která by měla podpořit naší sounáležitost se školou. Než přijde taková kolekce, je potřeba rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 29.4. o tom, který z motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme k vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i batohy, čepice a další kousky.

Odkaz na hasování: https://schoolsunited.cz/hlasovani/84a86678

Foto ke článku

Přijatí žáci do prvního ročníku pro školní rok 2022/2023

20.04.2022

Přijatí žáci zde:

Foto ke článku

Odklady a přerušená řízení pro školní rok 2022/2023

20.04.2022

Přerušená řízení:

Sportovní odpoledne pro předškoláky

Sportovní odpoledne pro předškoláky

30.03.2022

Ve středu 30. 3. se uskutečnilo další setkání s budoucími školáky. Tentokrát se neslo ve sportovním duchu. Pro děti bylo připraveno 8 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly. Za splnění každého z nich obdržely děti razítko do sportovní knížky. Nakonec si odnesly domů odměnu za svou šikovnost a snahu - špendlík se zlatým pohárem pro sportovce a krásný míček. 

Fotogalerie: https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-sportovni-odpoledne-pro-predskolaky

Foto ke článku

Olympiáda v ČJ

30.03.2022

Ve středu 30.3. se na naší škole konalo okresní kolo olympiády v ČJ. Zúčastnilo se 26 žáků ze třinácti škol boleslavského okresu. V této konkurenci obsadila 1.místo a do krajského kola postoupila Lucie Š., žákyně 9.B naší školy. Lucce moc gratulujeme a v krajském kole přejeme moc úspěchů.

Keramické tvoření pro předškoláky

Keramické tvoření pro předškoláky

25.03.2022

Ve dnech 16. a 17. března proběhly výtvarné dílničky - Keramické tvoření pro předškoláky. Budouci školáci si vyzkoušeli práci s hlínou, naučili se válet, vykrajovat, lepit šlikrem, malovat engobou. Výsledkem byla krásná kočička. Některé děti si zkusily i točení na hrnčířském kruhu.

 

Fotogalerie: 

https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-keramicke-tvoreni-pro-predskolaky

Okresní kolo recitační soutěže

Okresní kolo recitační soutěže

20.03.2022

V úterý 15.3. proběhlo na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře okresní kolo recitační soutěže, kterého se účastnili také žáci naší školy: Vojtěch K. a Markéta M. (6.A), Štěpán Ch. (7.A), Mário L. (8.C), Anna K. (9.B), Kateřina P. (9.C). Markéta a Anička si odnesly čestné uznání, Mário obsadil ve své kategorii krásné 3. místo a postoupil do krajského kola. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy, oceněným gratulujeme. 

Lyžařský kurz 7. ročníků

Lyžařský kurz 7. ročníků

11.03.2022

V půlce února se 80 žáků 7. ročníků zúčastnilo lyžařského kurzu. Zaplnili jsme celý penzion Mileta ve Velké Úpě. Odtud jsme vyráželi na sjezdovky, a to nejen na Portášky v Úpě, ale i skibusem do Pece pod Sněžkou. Počasí nás pozlobilo pouze ve čtvrtek, jinak jsme si užívali horského sluníčka. Smeknout naše přilby jsme museli před úplnými začátečníky, kteří přestože stáli na lyžích poprvé, se naučili kopce sjíždět kontrolovaně a bezpečně.

Speciální dík patří také našim externím instruktorům z řad vodních skautů, panu Mizerovi a panu Šebkovi, kteří si navíc připravili zábavné programy na večerní soutěžení.

I přes drobné nesnáze s výměnami lyží nakonec kurz dopadl úspěšně, věřím, že si žáci kurz užili a že si najdou cestu, jak své lyžařské dovednosti dále zlepšovat!

<<Fotogalerie>>

Recitační soutěž čtvrtých a pátých ročníků

Recitační soutěž čtvrtých a pátých ročníků

03.03.2022

Dne 2. března se konalo školní kolo recitační soutěže čtvrtých a pátých ročníků.

Umístění:  1. místo Eliška CH.    2. místo Nicol R.     3. místo Jan V.

Recitační soutěž 2. tříd

Recitační soutěž 2. tříd

03.03.2022

Ve středu 2. března se konalo školní kolo recitační soutěže 2. tříd. Z 12 recitátorů bylo velmi obtížné vybrat toho nejlepšího. Předvedené výkony byly vyrovnané, všichni recitovali pěkně, výrazně. Nakonec porota rozhodla takto: zvítězila Adriana D. z 2. C, na druhém místě se umístila Lilian V. z 2. A, na třetím místě skončily společně Klára S. z 2. B a Lenka N. z 2. D.
Všem gratulujeme!

 

Fotogalerie:
https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-recitacni-soutez-2-trid

Recitační soutěž 3. tříd

Recitační soutěž 3. tříd

03.03.2022

Ve čtvrtek 3.března se konalo školní kolo recitační soutěže žáků 3.ročníků.   

Umístění: 1. místo  Sofia B.     2. místo  Filip B.     3. místo  Aneta B.

Foto ke článku

Provoz školní družiny od 28.2.2022

21.02.2022

Provoz školní družiny od 28. 2. 2022

ŠD bude pro všechny žáky 1. – 3. tříd obnovena v plném rozsahu

Ranní družina bude otevřena od 6.00 v prostorách školní jídelny – ŠD 6 (použijte zvonek)

Poslední příchod do ranní ŠD je v 7.35.  V 7.45 vychovatelka odvádí děti do školy.

Budova školy se otvírá v 7.45 pro všechny, od 28. 2. si již nebudou vychovatelky vyzvedávat děti před školou.

Odpolední družina – ve svém oddělení budou děti do 15.30. Od 15.30 do 16.30 bude ŠD pokračovat v prostorách školní jídelny – ŠD 6. Při vyzvednutí žáka z těchto prostor je nutné zazvonit na zvonek u dveří.

V 16.30 provoz školní družiny končí.

 

Florbal - chlapci kat.III

Florbal - chlapci kat.III

08.11.2021

V pátek 5.11. se výběr chlapců ze 6. a 7. tříd zúčastnil okrskového kola ve florbalu. V pětičlenné skupině obsadili chlapci ve složení Jonáš Michale, Marek Linhart, Kuba Šebek, Vojta Orendáš, Honza Tyrychtr, Viktor Ostrouško, Jakub Lacina, Šimon Hrůza, David Karan a Fanda Horák krásné 3. místo. Jedno vítězství chybělo k postupu do okresního finále. I tak děkujeme za perfektní reprezentaci!

 

Fotogalerie

https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-florbla-chlapci-kat-iii

T-Mobile Olympijský běh na „Sedmičce“

T-Mobile Olympijský běh na „Sedmičce“

10.09.2021

Žáci 2. – 9. tříd se druhý zářijový týden premiérově zapojili do celorepublikového školního T – Mobile Olympijského běhu. Závodem si zpříjemnili začátek školního roku. Podpořili a běžeckými výkony naplnili olympijskou myšlenku „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“

Za krásného počasí své síly poměřili na tratích 500 a 1 000 metrů. Za snahu, úsilí a předvedené výkony všem běžcům tleskáme. Adam 3.B, Anežka 2.A, Ondra 8.A a David 8.B si stejnou trať zaběhli ještě v individuálním závodě v Bakově se skvělým výsledkem – 1. místo, dvě 3. místa, 4. a 6. místo.

Všem ke krásným výkonům blahopřejeme.

 

Fotogalerie: 

https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-t-mobile-olympijsky-beh-na-sedmicce

 

Foto ke článku

Školská rada

31.08.2021

 Volby do školské rady proběhnou ve vestibulu školy 29.9.2021 (13.30 – 16.00 hodin)

Na základě zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) paragraf č: 167 a 168 zřizuje zřizovatel na základních školách školskou radu. Školská rada je šestičlenná. Dva členy jmenuje zřizovatel, dva členy z řad pedagogických pracovníků školy volí pedagogičtí zaměstnanci školy a dva členy z řad zákonných zástupců (rodičů) žáků školy volí zákonní zástupci žáků. Funkční období školské rady je tříleté. Pokud chcete kandidovat do školské rady za zákonné zástupce žáků, informujte o této skutečnosti přípravný výbor prostřednictvím mailu sekretar@zs7mb.cz do 17. 9. 2021 (uveďte jméno, příjmení, věk, povolání, obec trvalého pobytu), aby mohla být zveřejněna listina kandidátů a připraveny volební lístky. Členy rady budou zvoleni dva zástupci rodičů, kteří získají nejvyšší a druhý nejvyšší počet hlasů. V případě rovnosti  hlasů rozhoduje los.

Foto ke článku

Zahájení školního roku 2021/2022

28.08.2021

Informace pro rodiče na začátku školního roku 2021/2022 v souvislosti s covid-19:

1.září bude zahájena školní docházka jako za běžného režimu jen s důrazem na dodržování hygienických zásad a protiepidemických opatření.

Škola zajistí  dezinfekci rukou, úklid prostor, dodržování základních hygienických pravidel a protiepidemických opatření v souvislosti s nařízeními vydanými MŠMT a MZČR.

Škola je povinna omezit pohyb cizích osob ve školní budově a zakázat vstup osobám s příznaky  infekčního onemocnění do budovy školy. V této souvislosti žádáme zákonné zástupce, aby děti s příznaky infekčního onemocnění neposílali do školy. Pokud tyto příznaky jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, musí být tato skutečnost doložena potvrzením od praktického lékaře pro děti a dorost.

Od žáků se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.

Na základě mimořádného opatření MZČR bude v prvních 14 dnech školní docházky provedeno plošné preventivní testování dětí, a to 1. září, 6. a 9. září. Žáci budou testováni antigenními testy stejnými jako před prázdninami, vzorek si odebírají sami.