12.01.2024

Ve středu 10. 1. proběhlo na naší 7. ZŠ tradiční přivítání nového roku. V nazdobené tělocvičně nedočkavě čekaly stovky rodičů zvědavých na vystoupení, která si pro ně žáci letos připravili. Vše odstartoval Arnošt a jeho saxofon. Po krátkém proslovu pana ředitele nastaly drobné technické problémy, které se ale naštěstí vyřešily dříve, než malí skřítci stihli usnout, a tak nám mohli předvést svůj taneček. Potom již vše pokračovalo, jak bylo plánované. Střídala se taneční, recitační, pěvecká i instrumentální vystoupení.

A tak nadšení diváci mohli sledovat sestavy aerobiku, hip – hopu a vystoupení mažoretek, zaposlouchat se do písní pěveckého sboru či do cizojazyčných písní. Tělocvičnou se také linuly tóny z příčné flétny, flétny a violoncella, a dokonce také z elektrické kytary a baskytary. Úplnými novinkami byla představení pohybové skladby z jógy, ukázka bojového umění taekwondo a v neposlední řadě také vystoupení s názvem Ruce. Samozřejmě nemohly chybět ani procítěné přednesy básní. Žákyně 9. tříd recitovaly dokonce básně z vlastní tvorby! A když se naši nejmladší loučili po tanečním vystoupení na velmi oblíbenou skladbu Večerníček, nikoho nenapadlo, že již se celá akce chýlí k závěru. Podle potlesku, kterým publikum odměňovalo každé vystoupení, můžeme soudit, že se akce vydařila. Děkujeme za krásnou atmosféru a zase za rok na viděnou!