13.01.2023

A tak chvíli po 16. hodině vše zahájily flétničky v rukou žáků 3.B. Poté nový pan ředitel Mgr. Lukáš Zahrada přivítal rodiče a popřál jim příjemnou zábavu a samozřejmě také hodně štěstí v novém roce.  Po svém proslovu předal slovo moderátorům celé akce a ti mohli uvést žáčky z 1.A, aby zahráli svou divadelní hru Chaloupko, chaloupko. Své herecké nadání předvedli i žáci ze 4.B, kteří ztvárnili svou verzi pohádky O Červené Karkulce, navíc  úplně celou anglicky!

Na pódiu se střídalo jedno vystoupení za druhým, mezi nimiž samozřejmě nechyběly zpěv a hra na hudební nástroje. Sbory zpěváků z druhého stupně zazpívaly nejprve španělskou píseň Que canten los niños a poté také lidové písně, které si s chutí zazpívali i někteří diváci. Zazněly také instrumentální skladby na klávesy, kytarový duet bratrů Markových a oblíbená vánoční píseň Tři oříšky v duetu houslí s klávesami. Žáci 5.A dali dohromady dokonce celou kapelu, svůj zpěv doprovodili hrou na klávesy a kytaru.  Velké uznání zaslouží také Arnošt Horský, který nejprve zazpíval tak líbezně, že se někteří neubránili slzičce. Vše poté završil ještě skladbou na klarinet.

Mezi hudebními čísly nechyběla také taneční vystoupení, která rozpohybovala celou tělocvičnu. Dvě dvojice aerobiček  zacvičily své sestavy velmi energicky a s úsměvem na rtech.  Pozadu nezůstali ani prvňáci z hudebního kroužku, kteří předvedli svou pohybovou sestavu. Svou šikovnost a cit pro rytmus ukázaly i mažoretky. Všem poté trochu zatrnulo, když se žáci 9. ročníků pustili do bojového tance Capoeira. Za podmanivé hudby bubnů vypadaly jejich kopy velmi nebezpečně. Chlapci ale měli vše pod kontrolou a zaslouženě získali potlesk publika.

Na závěr přišli i přes téměř jarní počasí do naší tělocvičny malí sněhuláci. Pohybovou skladbu v převlecích právě za tyto maskoty zimy zatancovali žáčci z 1.C. A tím udělali tečku za přibližně hodinu trvající zábavou.

Všichni účinkující předvedli naprosto dechberoucí výkony, za které si vysloužili potlesk od úžasného publika, jež se zapojovalo a podporovalo mladé talenty. Také bychom chtěli zmínit bezchybnou přípravu celé akce, která proběhla bez zádrhelů a přerušení. Pomyslná laťka kvality byla letos nastavena opravdu vysoko, už se těšíme, jestli se ji povede příští rok překonat!

Jak vše probíhalo, si můžete prohlédnout na fotografiích od Davida Kučery z 9. B na odkaze níže.