10.03.2023

Těsně před jarními prázdninami jsme se s žáky 7. tříd vypravili do Krušných hor lyžovat. Po pondělním ubytování jsme se následující den pustili do nelehkého úkolu - naučit se lyžovat. Většina žáků totiž stála na lyžích poprvé nebo téměř poprvé. Družstvo lyžařů zvládalo sjezdovky bez potíží a poradilo si i s náročnými sněhovými podmínkami. Sněhu bylo na sjezdovkách dost, ale byl hodně měkký a po chvíli lyžování se vytvořily nepříjemné boule. To začínající lyžaři se potýkali s jinými potížemi... Třeba jak se obout do bot nebo jak ty proklaté klacky donutit, aby mě poslouchaly a neklouzaly se mnou pořád na opačnou stranu... Po první lekci byste moc usměvavých tváří nenašli. O to větší nadšení zažívali tito žáci každý následující den.

Vždyť se opravdu naučilli lyže ovládat, vyjeli vlekem na první sjezdovku. A ke konci kurzu dorazili lanovkou na vrchol Klínovce, odkud bezpečně sjížděli modré sjezdovky! Všichni, kteří to dokázali, se stali opravdovými lyžaři. Teď už záleží jenom na nich, jak své dovednosti budou nadále rozvíjet.

Večery v penzionu jsme si krátili zábavou, kterou si žáci připravili pro ostatní. Zjistili, že vymyslet a zorganizovat hry není tak snadné, jak to vypadá. I zde bylo ale vidět každý večer zlepšení. Vše ukončil čtvrteční karneval masek. Zde musíme žáky pochválit, protože jejich masky byly opravdu nápadité, a vybrat nejlepší z nich nebylo vůbec jednoduché... Jak vše vypadalo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.