Třída 2.A

VÍTEJTE NA TŘÍDNÍCH STRÁNKÁCH 2. A

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Šimonová
 prima kolektiv složený z 12 dívek a 10 chlapců

Milí druháčci a  milí rodiče!
Prázdniny uběhly jako voda a nás zas přivolala škola.
Umíte číst, psát i počítat.
Těším se, jak se v novém školním roce budete ve všem zlepšovat
a spolu se naučíme nové a nové věci.
Mimo učení nás ve druhé třídě čeká spousta pěkných společných chvil,
projektů, dílniček, exkurzí a škola v přírodě.
Ve školní družině se na vás těší paní vychovatelka Jitka Hrnčířová.

1. září 2021

6. září 2021

"Hasík" -  beseda
Hasiči Mnichovo Hradiště

8. září 2021

Olympijský běh na 7.ZŠ

Velká gratulace patří celé třídě 2. A, která se zúčastnila olympijského běhu (500m). Všichni žáci doběhli do cíle.
Anežka J. a Martin K. se stali absolutními vítězi mezi ostatními žáky druhých ročníků. GRATULUJEME!!!

10. září 2021

13.09.2021

Zahájení plaveckého výcviku

Škola v přírodě - Český ráj - Libošovice

07.10.2021

Hrad Kost, Humprecht, Olympijský den, Paměťový závod, Brännball, Pyžamový bál, Lesní domečky, Opičí dráha a výuka.

11. října

19.10.2021

Beseda v knihovně "Pastelka"

11. října

19.10.2021

Výlet se školní družinou "Vrchbělá"

Třída 2.B

Ahoj!

09.10.2021

My jsme žáci z 2.B,
rádi vám ukážeme,
co všechno dokážeme.

Září

09.10.2021

Projektové vyučování
Za starými řemesly
Ševcovství

Projektové vyučování - školní družina
Loučeň
Vrchbělá
Chleby

Třída 2.C

UŽ JSME DRUHÁCI!

Třídní učitelka: Mgr. Martina Abrahamová
Je nás dohromady 22 - 12 kluků a 10 holčiček.

Anička • Nik • Adrianka • Nikolka • Samík • Vojtík • Kristýnka • Honzík • Natálka • Maty • Klárka • Matěj • Nelinka • Vašík • Filip • Sebík • Deniska • Saša • Evička • Kuba • Adámek • Sárinka

Olympijský běh

20.09.2021

8. září jsme se zúčastnili "Olympijského běhu". Děti běžely 500 metrů na atletickém oválu. Za svůj výkon byly odměněny diplomem a drobnou sladkostí. Ve třídě jsme k tomu měli připraveno projektové vyučování. Byl krásný slunečný den, který jsme si náramně užili.

Fotogalerie: https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-stranky-2-c-olympijsky-beh

Hasík

20.09.2021

V září navštívili naši třídu hasiči s dobrovolného hasičského sboru v Mnichově Hradišti s preventivním programem Hasík. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí z práce hasičů, povídaly sis nimi o prevenci a bezpečnosti, zopakovaly si telefonní čísla záchranného systému a jak postupovat při volání na tato čísla.

Ozdravný pobyt

20.09.2021

Ve dnech 13. - 17.9. se uskutečnila škola v přírodě pro děti z 2.C a 2.D v pensionu Maják v Nové Vsi nad Nisou. Počasí nám přálo, bylo teplo a slunečno, až v závěru týdne jsme zažili i déšť. Pobyt jsme pojali turisticky - vyšlapali jsme na rozhledny Černá Studnice a Nisanka, podívali se k pramenu řeky Nisy. Kromě dopoledního učení zažily děti také spoustu zábavy - zkusily si orientační běh, zasoutěžily si ve sportovních kláních, nechyběl ani táborák s opékáním vuřtů a karneval. Všichni jsme si společný týden užili.

Fotogalerie: https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-2-c-ozdravny-pobyt

Plavání

20.09.2021

10. září jsme konečně zahájili plavecký výcvik. Všichni byli stateční a odvážně se vrhli do bazénu. Nakonec si za odměnu pohráli v části s atrakcemi a prohřáli se ve vířivce.

Fotogalerie: https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-2-c-plavani

ŠEVCOVSTVÍ

14.10.2021

V úterý jsme zahájili celoroční hru Za starými řemesly. V části Ševcovství se děti seznámily s prací ševce, jeho nástroji a potřebami. Na závěr si vyrobily střevíček pro Popelku.

Výlet

14.10.2021

Ve středu uspořádala školní družina pro děti výlet do ZOO Chleby.

Fotogalerie: https://www.zs7mb.cz/fotogalerie-2-c-chleby

Třída 2.D

Ahoj!

11.09.2021

Začali jsme druhý rok společného dobrodružství jménem ŠKOLA. Máme dva nové spolužáky a je nás teď 22.

Hasík

11.09.2021

Začátek  školy je plný akcí. Vždycky se dozvíme něco nového a užijeme si zábavu. Tak nás také navštívil HASÍK a hasiči z Mnichova Hradiště. Předvedli nám, jak rychle se obléknou do zásahového obleku, co všechno mají na sobě a kolik výstroj váží. Poučili nás, jak se chovat v krizových situacích a jak bezpečně zacházet s ohněm. Moc děkujeme za skvělou ukázku.

OLYMPIJSKÝ DEN

11.09.2021

Dne 8. září jsme měli Olympijský den. Na hřišti jsme se zúčastnili olympijského běhu. Čekala nás 500 m dlouhá trať. Někdo běžel jako vítr, někdo to spíš došel. Důležitá, ale je účast. Na závěr všechny děti dostaly medaili, diplom a malou odměnu. Bylo krásné počasí a celý den se báječně vydařil.

Ozdravný pobyt v Nové Vsi nad Nisou

19.10.2021

Hned v druhém týdnu v září jsme vyrazili na týden do přírody. Pro mnohé to bylo poprvé od maminky a večer přišly i nějaké ty slzičky. Netrvalo to ale dlouho a krásné výlety na blízké rozhledny, procházky lesem, sbírání hub a hraní na hřišti všechno vyléčily. Bylo to moc krásné a všichni si to užili.

Plavání

19.10.2021

Už popáté jsme byli plavat. Někdo se už docela odváží a má jenom destičku, někteří jsou opásaní plaveckým opaskem a mávají kolem sebe žížalou. Po každé hodině trochu vody asi ubude, někdo totiž plave s otevřenou pusou a vyplazeným jazykem, to ale vůbec nevadí, hlavně že se nikdo vody nebojí.

Loučeň

19.10.2021

Paní vychovatelka Míla Ernestová připravila pro děti výlet na zámek Loučeň. Celé dopoledne jsme s obavami sledovali mraky na obloze, ale nakonec se vyčasilo a výlet se moc povedl. Děti přivítal pan kaplan a zavedl je dokonce do zámeckých komnat, kde si mohli vyzkoušet, jak se sedělo na zámeckých židlích nebo třeba na trůnu. Nejvíc se dětem líbilo hraní v zámeckém parku a bludišti. Miluško, moc ti děkujeme za krásný výlet.

Návštěva knihovny

19.10.2021

Dnes jsme poprvé navštívili knihovnu. Děti se nadšeně zapojily do diskuze a snad se z některých  stanou nadšení a pilní čtenáři.