logo
logo
18.05.2019
Obhajoba stříbra z krajského finále ve Štafetovém pohárů žáků základních škol letos mladoboleslavské sedmičce nevyšla. Tým žáků prvního stupně přitom po prvních dvou třetinách bojoval ve vyrovnaném pořadí o stříbro. Bohužel v posledním běhu, štafetě na 8x 200 metrů, upadl školákům při jedné z předávek kolík a tým nabral ztrátu několika vteřin. V konečném pořadí nakonec výkony stačily na páté místo, pouhé čtyři setiny vteřiny za další příčkou a jen pár vteřin za medailí. 
 
Po vítězství v okresním kole tak byli reprezentanti sedmé základní školy z páté příčky v krajském finále značně zklamaní. Soutěž ve velice studeném a deštivém počasí hostila Čáslav a patronkou byla jako již tradičně světová rekordmanka na osmistovce Jarmila Kratochvílová. 
V doplňkových disciplínách si boleslavští žáci vedli velmi dobře. Zlata v hodu medicinbalem vybojovali Petr Vodháněl a Sofie Hájková. Všem členům štafety patří za vynikající reprezentaci a maximální přípravu a snahu upřímné poděkování. Na přípravě týmu ze sedmičky měla stejně jako v předešlých letech svůj obrovský podíl trenérka Jitka Hrnčířová.