Adresa
Václavkova 1082
Mladá Boleslav
Sekretariát
+420 326 733 971

Sedmička i letos v kraji druhá za „profíky“

  • Žákům z mladoboleslavské sedmé zkladní školy se v úterý podařilo již podruhé obhájit stříbrnou příčku v krajském kole Štafetového poháru základních škol. Stejně jako předchozích dvou letech v konkurenci nejúspěšnějších středočeských týmů, nestačili ve Vlašimi pouze na atlety ze základní školy Brandýs nad Labem. I tentokrát zůstali tedy krůček, a to konkrétně o necelé dvě sekundy, od postupu do celorepublikového finále. Vloni boleslavským žáčkům stačil výsledný čas na zisk divoké karty, letos ale podle průběžných výsledků z dalších krajů zřejmě pozvánka na „republiku“ nedorazí.  
  • Přesto je další obhajoba stříbra vynikajícím výsledkem a jen potvrzuje skvělou přípravu dětí, které se z větší části atletice věnují pouze v rámci vyučování a ne závodně. O vynikající úspěch se v krajském finále zasloužili Milan Roller, Tereza Zvěřinová, Lukáš Urban, Matouš Vítek, Eliška Komanická, Michaela Sekerová, Sára Výdová, Jakub Lacina, Šárka Fiedlerová, Šimon Hrůza, Amálka Pinkasová, Marek Řípa, Adam Zouhar, Petr Kaulfus, Markéta Komanická, Tereza Outratová, Ondřej Hanitz a Karolína Vu
  • Kromě zisku celkového stříbra si žáci sedmičky odvezli i další medaile. Velmi mile překvapila štafeta mladších žáků na 8 x 100 metrů, která ve své kategorii zvítězila. Štafeta starších žáků na stejné trati byla bronzová. Bronz v celkovém pořadí pro Mladoboleslavsko vybojovala navíc štafeta z 6. základní školy Jilemnického ulice.  
  • Na přípravě týmu ze sedmičky měla stejně jako v předešlých letech svůj obrovský podíl trenérka Jitka Hrnčířová a také její otec, dlouholetý mladoboleslavský atletický závodník a trenér Bohumil Zítka. 
Elektronická žákovská knížka
Aktuální projekty
Atletický čtyřboj 14.9.2018
více
"Miniolympiáda" druhých ročníků
více


Cyklovlek BIKELINER®