07.02.2019
A máme nový rok! Copak nám přinesl jeho první měsíc?

Všichni žáci naší školy zahájili rok 2019 novoročním setkáním s rodiči a učiteli v krásně vyzdobené tělocvičně.

2. ročník
Žáci barvili na hedvábí a předtím, než zhlédli filmové představení Ledová sezóna, absolvovali školní kolo recitační soutěže.

3. ročník
Žáci třetích tříd se v rámci celoroční hry Máme rádi zvířata dozvěděli něco o pávu korunkatém, někteří třeťáci si zalyžovali ve Struhách u Turnova a stejně jako všichni žáci

1.stupně zhlédli filmové představení.

4. ročník
Děti z tohoto ročníku si navíc ještě zabruslily, jinak i ony absolvovaly jednodenní lyžařský výlet do Struh a čekání na vysvědčení si zpříjemnily návštěvou kina.

5. ročník
Žáci pátých ročníků navštívili městskou knihovnu na 9. ZŠ, kde rozvíjeli svou čtenářskou gramotnost. Také tady proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Ve výtvarné dílně se učili šít chňapku a i oni se bavili u filmu Ledová sezóna.

2. stupeň

Pro starší děti byl měsíc leden měsícem jazykových klání.

9.1. se někteří žáci 7. – 9. tříd zúčastnili školního kola konverzace v anglickém jazyce. Nejúspěšnějšími žáky ze 7. ročníku byl Dominik Correia ze 7.B a Monika Malá ze 7.A. Z 8. a 9. ročníku pak byli těmi nejúspěšnějšími Alena Blažková z 8.B a Robin Pelc z 8.A. Tito žáci budou naši školu reperzentovat v okresním kole této soutěže, která se koná 12.2. na naší škole. Výhercům soutěže gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

30.1. na naší škole proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovaly výherkyně školního kola žákyně Alena Blažková z 8.B a Hana Le Thu z 9.B. Jejich 15. a 11. místo z celkového počtu 36 řešitelů je pěkným úspěchem nejen pro ně samotné, ale i pro naši školu.

Zdravím a ahoj příště