24.06.2019

1.ročník

Třída 1. A absolvovala školu v přírodě v Libošovicích v Českém ráji, kde děti navštívily kromě hradu Kost také lovecký zámeček Humprecht v Sobotce.

Největší akcí nejen tohoto měsíce byla určitě pro všechny prvňáky i jejich učitele SLAVNOST SLABIKÁŘE ( program se skládal z ukázek výuky, zpěvu, tance a hraní na flétny). Děti tak společně s rodiči oslavily závěr školního roku.

Všechny třídy uspořádaly výlety, 1. A pěší na Michalovickou putnu spojenou s opékáním buřtů, 1. B, 1. C  výlet do Starých Hradů.

Nechybělo ani sportovní klání, a sice víceboj v disciplínách hod do dálky, skok do dálky, běh.
Nejlepší byla třída 1. B, která získala 10 medailí, dále 1. A s 9 medailemi a 1. C získala                 5 medailí.

2.ročník
Všichni žáci se zúčastnili exkurze BOTANIKUS v Ostré nad Labem.
Celý ročník absolvoval velmi poutavou přednášku HASÍK o tom, jak se chovat a zachovat při nebezpečí požáru.
25. 6. navštívili žáci 2. A a 2. B akci „ Od semínka po herbář“ v dobrovickém cukrovaru.
20. 6. si všechny druhé třídy poslechly koncert Hlásku.

3.ročník
 Žáci 3. B a 3. E si užili ozdravný pobyt v Nové Vsi nad Nisou – v pensionu Maják. Počasí přálo pěším výletům do okolí i sportování na hřišti u chaty.
Třída 3. A zakončila celoroční hru Máme rádi zvířata exkurzí do ZOO Chleby .
Sportovní den s parlamentem školy byl přípravou na skotačení o prázdninách. Všichni se již těší na dva měsíce volna, koupání a lenošení.

4.ročník
Všechny třídy absolvovaly své školní výlety :
12. 6. třídy 4. A, D – Březinská studánka
13. 6. třídy 4. C, E – Zákupy, Máchovo jezero, třída 4. B – hrad Kost
Třídy 3., 4. a 5. ročníků navštívily filmový festival

5.ročník
Žáci 5. A, D absolvovali exkurzi do čistírny odpadních vod Podlázky.
Třídy 5. B, C navštívily v rámci školních výletů ZOO Chleby a Liberec, třídy 5. A, D park Štěpánka, kde si zazávodily v orientačním závodě a zahrály si různé hry.
Žáci třídy 5. B se seznamovali se státy Evropy v projektu Putování po Evropě, žáci 5. A, D v projektu Sousední státy
26. 6. proběhlo ve Sboru Českých bratří slavnostní vyřazení žáků 5. ročníků

Školní družina
 MDD děti ze školní družiny oslavily v cukrárně, kde si pochutnaly na zmrzlinové pochoutce z Opočna.
 Dále probíhaly ve ŠD besedy na téma: PRVNÍ POMOC A ZVÍŘECÍ KAMARÁD.
 20.6. děti zhlédly dvě pohádky, které jim zahráli žáci z divadelního kroužku při 7. ZŠ.

II.stupeň

6.ročník
Výlet - Chlumec nad Cidlinou
Závěr školního roku patřil i výletům. 6. B a 6. D navštívily Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou. Na děti zde čekalo velké množství atrakcí, skákadel, hopsadel, prolézaček, bazén, vláček, Hmyzákov, Bosákov, Dinopark. Všichni si výlet hezky užili i díky počasí, které vyšlo na jedničku.

7.ročník
3. 6. se žáci 7. ročníku zúčastnili cestopisné přednášky o Persii v rámci projektu Svět kolem nás
11. června navštívili sedmáci Prahu. Cílem jejich exkurze byl Vyšehrad. V někdejší vojenské pevnosti a sídle některých z přemyslovských vládců si prohlédli baziliku sv. Petra a Pavla, románskou rotundu sv. Martina, vyšehradský hřbitov se Slavínem, kasematy se sálem Gorlice a další památky. Na závěr si prohlédli naše hlavní město z ochozu pevnosti.

8.ročník

V týdnu od 7. 6. do 16. 6.2019 se žáci 8. ročníku zúčastnili ozdravného pobytu ve španělském letovisku Oropesa del Mar. Během celého týdne probíhal mezi nalosovanými týmy turnaj v různých disciplínách. Hrál se turnaj v ringu, v KanJamu, stavělo se z písku a pořádaly se soutěže v moři. Žáci navštívili největší oceánografické centrum ve Valencii, kde viděli od delfínů přes běluhy až po mrože a mnoho dalších zvířat žijících v mořích a oceánech. Jedno celé odpoledne žáci strávili v aquaparku s nejprudší skluzavkou v Evropě. Žáci studující španělský jazyk navštívili místní spřátelenou školu IES Torre del Rei a seznámili se s chodem školy i navázali nová přátelství. Týden proběhl bez komplikací a všichni si pobyt u moře náramně užili.

9.ročník
26. 6. proběhlo slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku ve Sboru Českých bratří.

A to je pro letošek vše. Tak ahoj a hurá na prázdniny.