Václavkova 1082
Mladá Boleslav
Sekretariát

O škole

Základní škola Mladá Boleslav, Václavkova 1082 je největším zařízením ze ZŠ zřizovaných Magistrátem města Mladá Boleslav.

• Objekt školy je umístěn v lokalitě sídliště Severní město v dosahu autobusových linek ze stanic v ulici Havlíčkova a U Stadionu.
  • Školní budova má charakter pavilónové školní budovy, do provozu byla uvedena ve školním roce 1978 / 1979; v průběhu školního roku 2010/2011 proběhla celková rekonstrukce školy s cílem snížit její celkovou energetickou náročnost. Cena akce převýšila 20 miliónů Kč.
  • Materiální vybavení školy je na velmi dobré úrovni a průběžně dochází k jeho obnově. Průběžně dochází k postupné výměně školního nábytku, obnova vybavení odborných učeben a kabinetů i celého interiéru školy.
  • Ve školní budově je 49 učeben - 17 učeben slouží jako odborné pracovny. 18 učeben je vybaveno interaktivními tabulemi s multimediálním programovým vybavením.
  • Škola má k dispozici 30 počítačů v počítačové učebně, kterou lze posuvnou stěnou rozdělit na dvě samostatné počítačové pracovny. Použitím mobilní sestavy dataprojektoru a notebooku lze díky mikrovlnnému pokrytí zajistit přístup k výukovým programům a internetu ze všech učeben, které nejsou vybaveny interaktivní technikou.
  • V budově školy jsou dvě tělocvičny.
  • K výuce výtvarné výchovy i pro zájmovou činnost slouží keramická pec s přípravnou dílnou a dílna s hrnčířským kruhem.

Vzdělávací programy školy

1. Výchovně vzdělávací proces je realizován podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „Škola pro každého“ ve všech ročnících.
  2. Třídy VI.A , VIII.A a IX.A mají posílenu dotaci hodin matematiky a jsou vedeny jako třídy s rozšířenou výukou matematiky.
  3. Podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „Škola pro každého“ je výuka prvního cizího jazyka zahajována ve 3. ročníku s dotací tří hodin.
  4. Druhý cizí jazyk (němčina, ruština, španělština) volí žáci v sedmém ročníku s dvouhodinovou týdenní dotací.
  5. Zřízení třídy pro jazykovou přípravu cizinců – žáků ze zemí EU.
    K 1. 9. 2005 byla škola zařazena do sítě škol poskytujících jazykovou přípravu cizinců pocházejících z členských států EU ve věku povinné školní docházky. Příprava probíhá formou 70 hodinového kurzu po dobu nejvýše 6 měsíců, a to na základě žádosti zákonného zástupce žáka.

Školní družina

• Ve škole je 7 oddělení školní družiny s kapacitou 210 žáků - byla dozažena maximální možná kapacita.
  • provoz ŠD od 6:00 do 7:45 a od 11:55 do 16:30

Stravování

• Součástí školy není školní jídelna, školní stravování pro žáky zajišťuje Školní jídelna Václavkova ulice 1083, telefon 326 729 204

Aktuální projekty