Václavkova 1082
Mladá Boleslav
Sekretariát

Mladí zdravotníci opět úspěšně reprezentovali naši školu

• V pátek 4.5. 2018 se zúčastnili žáci naší školy oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků, kterou organizoval Oblastní spolek ČČK Mladá Boleslav v lesoparku Štěpánka. Soutěže se zúčastnilo celkem 20 družstev.
  • Cílem soutěže je prověřit odborné znalosti, praktickou připravenost a dovednost v poskytování první pomoci.Jednotlivá družstva mladých zdravotníků předvedla znalosti v poskytování první pomoci na pěti stanovištích, kde na ně čekala situace „zraněných“ figurantů s reálně namaskovanými zraněnými (např. výbuch pyrotechniky, úraz na skateboardu, postřelení, popálení, pád z výšky, astmatický záchvat, tonutí.... ).

•  Za druhý stupeň soutěžila dvě družstva. Družstvo, pod vedením Alžběty Petrčkové /+ Veronika Syrová, Jaroslav Louda, Michelle Jandová, Natálie Tužilová/, které se umístilo na čtvrtém místě.  Druhé družstvo, pod vedením Kateřiny Maruškové /+ Nikola Horváthová, Lucie Plchová, Zuzana Čerychová, Tina Drahotová/, vybojovalo šesté místo.
  • Na nejvyšší stupínek vystoupala hlídka prvního stupně pod vedením Adély Mačatové. Dalšími členy vítězného týmu byli Eliška Lisická, Zuzana Smrtková, Tereza Tlučhořová a Vojtěch Cakl. Tato hlídka si díky prvenství vybojovala také právo startu v krajském kole, které bude letos na konci května. Hlídka získala i pohár za první místo ve volných disciplínách.
  •  Všem žákům, kteří v soutěži předvedli  výborné znalosti při poskytování první pomoci, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
  • Hlídce I. stupně pod vedením Adély Mačatové držíme palce do regionálního kola Soutěže mladých zdravotníků pro Středočeský kraj, které se koná 25.5. 2018.

Fotografie:

Aktuální projekty
"Miniolympiáda" druhých ročníků
Sedmička ovládla atletický víceboj na domácím hřišti

Cyklovlek BIKELINER®